Ikona Facebooka


"Chcesz zajść w życiu daleko, zaprzyjaźnij się z biblioteką” Jakub Jedlak

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj2
Wczoraj0
W tygodniu2
W miesiącu10
Łącznie157878
Szukaj
BIP
Reklama
Reklama
MKiDN
Reklama
Reklama
Współpraca
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon Spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

Za nami kolejne spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki w formie wideokonferencji.Tematem naszej dyskusji była książka "Oskar i pani Róża", której autorem jest Eric-Emmanuel Schmitt.
„Oskar i pani Róża” opowiada o dziesięcioletnim chłopcu śmiertelnie  chorym na białaczkę. Akcja rozgrywa się w dziecięcym szpitalu, a jej  bohaterami są jego mali pacjenci. Na pierwszy plan opowieści, poza Oskarem, wysuwa się tytułowa pani Róża, która, jako wolontariuszka, spędza z chorymi czas i podczas takich wizyt zaprzyjaźnia się z Oskarem, oraz… Bóg. Bóg jest tu adresatem listów Oskara (powieść  zbudowana jest z samych listów): początkowo niewierzącego, z czasem   znajdującego pociechę i ukojenie w tej raczej jednostronnej konwersacji. „Oskar i pani Róża” podejmuje temat trudny i bolesny. Niezwykłość tego dzieła polega na jego tonie: wbrew pozorom lekkiemu, niewymuszonemu, miejscami zabawnemu.

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych ciekawym spędzeniem czasu w miłej atmosferze.

Następne spotkanie online planowane jest na 21.04.2020 (wtorek) godz.14.00 Tematem dyskusji będzie "Mały Książę". Jednak tym razem zajrzymy do wersji śląskiej autorstwa Grzegorza Kulika "Mały Princ". 
Kalendarz
Reklama
Katalog on-line
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Academica
Reklama
LEGIMI
Reklama
Trasy
Reklama
Reklama
CZYTAK
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama