Ikona Facebooka


„Biblioteka - oknem na świat każdego człowieka” Marta Bukowska

Filie MBP
Nasze multimedia
Gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Odwiedziny
Dzisiaj2
Wczoraj0
W tygodniu2
W miesiącu10
Łącznie157878
Szukaj
BIP
Reklama
Reklama
MKiDN
Reklama
Reklama
Współpraca
Reklama
Reklama

PostHeaderIcon MBP Przasnysz - Wydarzenia

PostHeaderIcon Wykład dr n. med. Edyty Biernat – Kałuży

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek zaprosiliśmy Państwa na wykład online dr n. med. Edyty Biernat - Kałuży pt. „BUDOWANIE ODPORNOŚCI W CZASIE KORONAWIRUSA.”

Więcej…

 

PostHeaderIcon 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II

Historia życia Karola Wojtyły to wielowątkowa opowieść o artyście, filozofie, duszpasterzu, wychowawcy młodzieży oraz polityku, który wywarł wielki wpływ na kształt dzisiejszego świata. Tym, co łączy wszystkie jego życiowe powołania, jest humanistyczne przesłanie pełne wiary w drugiego człowieka oraz przekonanie o potrzebie dialogu i porozumienia ponad różnicami kulturowymi i ideologicznymi. Jego fascynująca biografia dowodzi, że ludzkie życie może być niezwykłe w swojej zwyczajności. To historia człowieka, który pokazał, jak można żyć pięknie, jak uczynić ze swego życia prawdziwe arcydzieło (źródło Centrum Myśli Jana Pawła II).

Więcej…

 

PostHeaderIcon Spotkanie z dr. hab. Stanisławem Czachorowskim

Trwa Tydzień Bibliotek 11 maja zaprosiliśmy Państwa  na spotkanie w formie prelekcji internetowej z możliwością aktywnego udziału w czacie i komentowania oraz zadawania pytań z dr hab. Stanisławem Czachorowskim prof. UWM p.t. „AKTYWNE POZNAWANIE PRZYRODY CZYLI CO MOŻNA ROBIĆ  W BIBLIOTECE A O CZYM NIE WIEDZIAŁEŚ(AŚ)”, nasz gość opowiadał o przyrodzie w małym mieście, o owadach  i roślinach nawiązując do literatury podróży, historii i horroru.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Spotkanie autorskie z Arturem Gorzelakiem

12  maja wybraliśmy się z Czytelnikami w podróż do serca         Azji - Tajwanu, a wszystko to za sprawą książki „Made it in Taiwan" czyli rowerem przez kraj rowerów Artura Gorzelaka, naszego przewodnika w tej wyprawie. Zaskakująco mało  wiemy o Tajwanie, a to wspaniały kraj z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami górskimi i dolinami, które od stuleci zamieszkują tajwańscy aborygeni. 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Tydzień Bibliotek 08.05. - 15.05.2020

Maj to miesiąc, w którym świętujemy Dzień Bibliotekarza (08.05), a Tydzień Bibliotek (08.05-15.05) - akcja promocji czytelnictwa i bibliotek organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, była zawsze okazją do organizowania wielu ciekawych wydarzeń i spotkań autorskich. Takie plany mieliśmy i w tym roku.... I wcale z nich nie rezygnujemy! Przenosimy nasze propozycje w bezpieczną strefę internetu. Zobaczcie co przygotowaliśmy:

Więcej…

 

PostHeaderIcon Szycie da życie!

Nasz Klub Rękodzieła działający przy Filii nr 1 włączył się w akcję  organizowaną przez 2. Ośrodek Radioelektroniczy w Przasnyszu, Radę Seniorów, Urząd Miasta w Przasnyszu oraz SPZZOZ w Przasnyszu.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zanim się spotkamy...

"Zanim się spotkamy..." - to kolejny cykl ONLINE prezentowany w naszych mediach społecznościowych. Będziemy w nim zachęcać do czytania utworów tych pisarzy, których zaprosiliśmy w tym roku do naszej Biblioteki na spotkania autorskie. Terminy tych spotkań musieliśmy przesunąć. Wierzymy jednak, że wydarzenia te odbędą się.


Więcej…

 

PostHeaderIcon Biblioteka dla smyka ONLINE

"Biblioteka dla smyka" - to nasz cykl spotkań przeznaczony dla najmłodszych czytelników. Na czas zamknięcia Biblioteki postanowiliśmy przenieść zajęcia do wirtualnego świata. Wioleta Adamczyk (oddział dla dzieci i młodzieży) i jej córeczka Amelka w krótkich filmikach pokażą proste zabawy i prace plastyczne, do których można zachęcić maluchy.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Klub Rękodzieła ONLINE

W naszej Filii nr 1 od ponad trzech lat działa Klub Rękodzieła "Biblioteka pod szpileczką". Przekazujemy kilka inspiracji od Klubu dla naszych czytelników. Piękne przedmioty użytkowe, które są funkcjonalne i zdobią w wykonaniu Wandy Zagroby.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Marta czyta.... dla dzieci ONLINE

Marta Pielech (Filia nr 1) czyta opowiadania i fragmenty książek przeznaczonych dla dzieci. Filmiki z propozycjami do słuchania zamieszczamy na naszym kanale na YouTube oraz na naszym profilu na Facebooku: 
https://www.facebook.com/MiejskaBibliotekaPrzasnysz/


Więcej…

 

PostHeaderIcon Młodzieżowy DKK ONLINE

Za nami pierwsze spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki w formie wideokonferencji.  Tematem naszej dyskusji było opowiadanie "Tajemnica Brokeback  Mountain" autorstwa Annie Proulx.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Szach i Mat, Mości Królu! ONLINE

 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na śledzenie serii "Szach i Mat, Mości Królu".
Filmy można obejrzeć na naszym profilu na facebooku (
https://www.facebook.com/MiejskaBibliotekaPrzasnysz/) oraz na naszym kanale na YouTube:

Więcej…

 

PostHeaderIcon Biblioteka dla smyka - relacja

10 marca odbyły się zajęcia z cyklu ,, Biblioteka dla Smyka’’. Rozpoczęliśmy już tradycyjnie od nauki kolorów.

Więcej…

 

PostHeaderIcon "Zmiana jest kobietą" - warsztaty stylizacji i wizażu - relacja

To  była nasza propozycja dla Pań zainteresowanych elegancją, pięknym wyglądem, dbaniem o swój wizerunek. Skupiliśmy się na najnowszych trendach makijażu oraz kreacji i ubiorze. Można było określić swój typ urody(wiosna, lato, jesień, zima). 

Więcej…

 

PostHeaderIcon „Na obcasach" spotkanie autorskie z Joanną Jax - relacja

W Międzynarodowym Dniu Pisarek i Pisarzy gościliśmy Joannę Jax autorkę licznych powieściowych serii o tematyce historycznej. Pani Joanna opowiedziała o początkach swojej kariery, pomysłach na książki, mówiła o ważnej kwestii jaką jest poznanie i badanie tła historycznego, które jest kanwą powieści..

Więcej…

 

PostHeaderIcon Szach i Mat, Mości Królu! - szachy dla niewtajemniczonych - zaproszenie

W związku z zastosowaniem procedur zapobiegającym rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19 zaplanowane na 17.03.2020 wydarzenie zostaje PRZENIESIONE na inny termin.  O dokładnej dacie poinformujemy na naszej stronie internetowej i na naszych profilach na portalach społecznościowych.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Mój pierwszy słownik ortograficzny - lekcja biblioteczna w Filii nr 1

We wtorkowy poranek w Filii nr 1 na osiedlu Orlika odbyły się zajęcia pt. „Mój pierwszy słownik ortograficzny”. Na spotkanie przybyli uczniowie  klasy I „c” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu, pod opieką Pani Honoraty Ulatowskiej. Zajęcia poprowadziła Pani Aneta Abramczyk odbywająca praktyki studenckie w naszej Bibliotece.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Poranek z biblioteką - zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na kolejny Poranek w Bibliotece już w sobotę 29 lutego w godz. 10:00 -13:00.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Kawiarenka językowa - relacja

Jaki kraj nieodłącznie kojarzy się z tulipanami i wiatrakami? Które europejskie państwo może poszczycić się największą liczbą użytkowanych rowerów na świecie? Odpowiedź na te pytanie może być tylko jedna: oczywiście Holandia! Właśnie ona była celem naszej wczorajszej wizyty w ramach comiesięcznej kawiarenki językowej.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Z miłości do książek... - zakończenie ferii w Filii nr 1

Dziś ostatni dzień ferii w Filii nr1. Ponad dwadzieścioro dzieci biorących udział w zajęciach przygotowanych przez zaproszonych gości i  bibliotekarzy spędziło wesoło i twórczo czas na wspólnej zabawie i  odpoczynku.

Więcej…

 
Kalendarz
Reklama
Katalog on-line
Reklama
Reklama
Wirtualny Spacer
Reklama
Academica
Reklama
LEGIMI
Reklama
Trasy
Reklama
Reklama
CZYTAK
Reklama
Polecamy też:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama